Bangkok: Garcia-Lopez z tytułem

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

Pech Jarkko Nieminena trwa. Po dziesiątym występie w finale ATP Fin ciągle ma na koncie tylko jeden tytuł. W Bangkoku musiał uznać wyższość Guillermo Garcii-Lopeza. Hiszpan wygrał drugi turniej w karierze, pokonując Nieminena 6:4, 3:6, 6:4.

To był wspaniały tydzień dla sklasyfikowanego na 53. miejscu światowego rankingu Guillermo Garcii-Lopeza. Hiszpan wygrał turniej w Bangkoku, a po drodze pokonał między innymi Rafaela Nadala i Ernestsa Gulbisa.

Finał z Jarkko Nieminenem nie był łatwym pojedynkiem. Mecz trwał prawie dwie godziny, a Garcia-Lopez wygrał w decydującym secie różnicą przełamania. W pierwszej partii Fin miał sporo okazji na przełamanie rywala, ale ich nie wykorzystał. Zemściło się to na nim i przegrał 4:6. Jednak w drugim secie to Nieminen miał przewagę i zdołał doprowadzić do wyrównania. W trzeciej partii Hiszpan szybko przełamał przeciwnika i kontrolował sytuację do samego końca.

– To był niesamowity tydzień dla mnie. Od pierwszej rundy do samego końca. Każdy mecz jest inny. Sądzę, że byłem zrelaksowany, cieszyłem się grą i wszystko dobrze się układało. Ciężko wyrazić to, co czuję i co znaczy dla mnie to zwycięstwo. Jestem bardzo szczęśliwy – powiedział uradowany Garcia-Lopez.

Tytuł w grze podwójnej zdobyli Christopher Kas i Viktor Troicki, którzy pokonali Jonathana Erlicha i Jurgena Melzera 6:4, 6:4.

Finał singla:
Guillermo Garcia-Lopez (Hiszpania) – Jarkko Nieminen (Finlandia) 6:4, 3:6, 6:4

Finał debla:
C. Kas, V. Troicki (Niemcy, Serbia) – J. Erlich, J. Mezler (Izrael, Austria, 4) 6:4, 6:4