Pekin: krecz Przysiężnego

/ Tomasz Krasoń , źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

Pomimo udanego początku nie udało się Michałowi Przysiężnemu awansować do drugiej fazy eliminacji turnieju China Open w Pekinie. Do porażki z Gregą Zemlją przyczyniły się problemy zdrowotne, które zmusiły 26-letniego Polaka do poddania spotkania przy stanie 7:5, 1:6, 3:5.

Początek pierwszego seta był wyrównany, choć odrobinę lepiej prezentował się Zemlja. 24-letni Słoweniec uzyskał breaka w piątym gemie. Przysiężny jednak się nie poddał i nie tylko odrobił stratę, ale również wywalczył przełamanie w końcówce seta. Po wymęczonym zwycięstwie 7:5 przyszła pora na jednostronną drugą odsłonę. Niestety wyraźnie lepszy okazał się 129. w rankingu ATP Zemlja, który wygrał 6:1. W decydującym secie Przysiężny starał się nawiązać walkę, ale przy stanie 3:5 zszedł z kortu ze względu na problemy zdrowotne.

Ostatnich miesięcy Michał Przysiężny z całą pewnością nie zapisze do udanych. Od zwycięstwa nad Ivanem Ljubiciciem w Wimbledonie nie udało mu się wygrać ani jednego spotkania w cyklu ATP. W klasyfikacji singlistów wciąż plasuje się jednak w pierwszej setce (obecnie jest 89.).

O awans do turnieju głównego China Open zagra w niedzielę Łukasz Kubot. Rywalem 28-letniego lubinianina będzie Rainer Schuettler. Ponadto w stolicy Chin wystąpi trójka naszych deblistów. Kubot wraz z Oliverem Marachem zostali rozstawieni z „trójką”, a Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski z „czwórką”.