Kuala Lumpur: Jużnyj lepszy od rodaka

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

Michaił Jużnyj uczynił ważny krok w kierunku awansu do turnieju mistrzów. W półfinale zawodów Malaysian Open Rosjanin pokonał Igora Andriejewa 3:6, 6:0, 6:2. Drugim finalistą zawodów w Kuala Lumpur został Andriej Gołubiew.

Wewnątrz rosyjski pojedynek lepiej rozpoczął się dla tego z niżej notowanych tenisistów „Sbornej”. Andriejew w pierwszym secie stracił tylko cztery piłki przy własnym podaniu, a wykorzystał dwie z trzech okazji na breaka. Kolejne 12 z 14 gemów należało jednak do dziewiątej rakiety świata. Jużnyj w drugim i trzecim secie pokazał się z doskonałej strony, miał wysoki procent trafionego pierwszego podania, a do tego przełamał serwis rywala łącznie pięć razy. Mecz trwał godzinę oraz trzydzieści osiem minut.

To był ciężki mecz, pomimo rezultatu drugiego i trzeciego seta – ocenił po spotkaniu Jużnyj. – W pierwszym secie grał naprawdę dobrze, ale być może nie jest jeszcze w najwyższej formie, ponieważ wrócił do gry po długotrwałej kontuzji. Może dlatego w drugim i trzecim secie nie grał tak dobrze jak w pierwszym.

Wspaniale w Malezji spisuje się Andriej Gołubiew. Kazach w ćwierćfinale wyeliminował turniejową „jedynkę” Robina Soderlinga, a dziś okazał się lepszy od Davida Ferrera. Hiszpanowi determinacji z pewnością nie zabrakło w tym spotkaniu, gdyż walczy on o przepustkę do turnieju mistrzów, jednak skutecznej recepty nad Gołubiewa nie potrafił dziś znaleźć. Pochodzący z Rosji, a reprezentujący Kazachstan, tenisista zwyciężył w godzinę i czterdzieści sześć minut 7:5, 7:6(4).

To był naprawdę ciężki mecz, ponieważ on bardzo dobrze gra w obronie, solidnie z końcowej linii, więc musiałem mocno się napracować, żeby wygrać punkt – powiedział Gołubiew. – To będzie inny mecz [przeciwko Jużnemu], ponieważ potrafi grać on slajsem i zmieniać sposób gry.