Kuala Lumpur: Gołubiew eliminuje faworyta

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

Andriej Gołubiew jest coraz bliżej zdobycia swojego drugiego tytułu w turnieju ATP Tour. W półfinale zawodów w Kuala Lumpur Kazach nieoczekiwanie pokonał faworyta imprezy Robina Soderlinga. Pozostałe miejsca w półfinale zajęli Rosjanie Michaił Jużnyj i Igor Andriejew oraz Hiszpan David Ferrer.

Gołubiew w połowie lipca wygrał turniej na kortach ziemnych w Hamburgu, zostając pierwszym reprezentantem Kazachstanu, który triumfował w zawodach rangi ATP Tour. W Malezji ma szansę zostać pierwszym, który wygra dwie takie imprezy. W dzisiejszym spotkaniu przeciwko turniejowej „jedynce” Gołubiew okazał się niezwykle skuteczny. Wykorzystał cztery z ośmiu szans na przełamanie, a przede wszystkim wybronił wszystkie cztery breaka pointy przy własnym podaniu. W efekcie wygrał w zaledwie siedemdziesiąt jeden minut 6:3, 6:2.

Wszystko był perfekcyjne. W ważnych momentach grałem bardzo dobrze. Jestem naprawdę szczęśliwy – przyznał Gołubiew. – Spodziewałem się, że to będzie ciężki mecz i taki był, chociaż wynik na to nie wskazuje. Przeciwko Robinowi jeśli masz szansę musisz ją wykorzystać, ponieważ faceci z czołówki nie marnują najmniejszych okazji, żeby powrócić do meczu.

O awans do finału Gołubiew zagra z Davidem Ferrerem. Hiszpan rozegrał dziś znakomite spotkanie z Tomasem Berdychem. Był to pojedynek dwóch tenisistów, którzy walczą o przepustkę do turnieju mistrzów. Ferrer wygrał w dwie godziny i dwadzieścia osiem minut 4:6, 7:5, 6:4, chociaż w decydującym secie przegrywał ze stratą przełamania 3:4.

To był bardzo dobry mecz dla mnie, być może najlepszy w sezonie – nie ukrywał swojego zadowolenia Hiszpan. – Jestem szczęśliwy, ponieważ to był wyrównany mecz. Przy 3:4 [w trzecim secie] naprawdę dobrze returnowałem, a kiedy było 5:4 zmusiłem go do kilku błędów i zdołałem wygrać.

Pewnym jest, że finalistą turnieju Malaysian Open będzie jeden reprezentant Rosji. O to miano powalczą w sobotę Michaił Jużnyj i Igor Andriejew. Pierwszy z nich pokonał Marcosa Baghdatisa 6:7(5), 7:5, 6:1. Andriejew natomiast, w pojedynku dwóch kwalifikantów, okazał się lepszy od 19-letniego Kanadyjczyka Milosa Raonicia.