Kuala Lumpur: Polacy w półfinale bez straty seta

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atpworldtour.com, foto: Archiwum Tenisklubu

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski awansowali do półfinału turnieju Malaysian Open. Polski duet pokonał dziś Johana Brunstroma oraz Scotta Lipksy’ego 7:6(5), 6:4.

Rozstawieni w Kuala Lumpur z „jedynką” Polacy w dwóch pierwszych spotkaniach turnieju nie stracili seta. Dzisiejszy mecz ze szwedzko-amerykańską parą nie należał jednak do najłatwiejszych. W pierwszym secie obie pary wywalczył po jednym przełamaniu, a w tie breaku minimalnie lepsi byli nasi debliści.

W drugim secie obie pary miały po jednej okazji na przełamanie, ale swoją szansę wykorzystali tylko Fyrstenberg i Matkowski. Spotkanie trwał godzinę oraz dwadzieścia cztery minuty. O awans do finału Polacy zagrają ze Siergiejem Stachowskym oraz Michaiłem Jużnym.

W tym roku Fyrstenberg oraz Matkowski zagrali tylko w jednym finale turnieju ATP. Polacy byli najlepsi na kortach trawiastych w Eastbourne.

Wynik ćwierćfinału:
M. Fyrstenberg, M. Matkowski (Polska, 1) – J. Brunstrom, S. Lipsky (Szwecja, USA) 7:6(5), 6:4