Kuala Lumpur: polscy faworyci nie zawodzą

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atpworldtour.com, foto: Archiwum Tenisklubu

63 minuty potrzebowali Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski na awans do ćwierćfinału turnieju Malaysian Open. Najwyżej rozstawieni w zawodach Polacy pokonali Franka Mosera i Davida Skocha 6:1, 6:4.

Plan gier w Kuala Lumpur tak został ułożony, że polscy debliści swój pierwszy mecz rozegrali dopiero trzeciego dnia turnieju. Zwycięstwo przyszło im jednak stosunkowo łatwo.

W pierwszym secie Fyrstenberg i Matkowski wykorzystali dwie w pięciu okazji na przełamanie, a przy swoim podaniu stracili zaledwie pięć punktów. Drugi set okazał się bardziej wyrównany, ale dzięki jednemu breakowi Polacy zapewnili sobie zwycięstwo i awans do ćwierćfinału.

O miejsce w półfinale nasi debliści zagrają ze Szwedem Johanem Brunstromem oraz Amerykaninem Scottem Lipskym.

Wynik pierwszej rundy:
M. Fyrstenberg, M. Matkowski (Polska, 1) – F. Moser, D. Skoch (Niemcy, Czechy) 6:1, 6:4