Kuala Lumpur: Przysiężny się nie przełamał

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

Michał Przysiężny jest coraz bliżej wypadnięcia z czołowej setki rankingu ATP. W pierwszej rundzie turnieju Malaysian Open Polak przegrał z Santiago Giraldo 6:7(8), 1:6.

O ile w turniejach rangi challenger Przysiężny radził sobie w ostatnich dwóch latach znakomicie, o tyle przejście do zawodów ATP Tour nie jest dla niego zbyt udane. W tym roku pochodzący z Głogowa tenisista wygrał tylko jedno spotkanie w turniejach tej rangi.

Swojego bilansu Przysiężny nie poprawił w Kuala Lumpur, ulegając 22-latkowi z Kolumbii. Bardzo zacięty był tylko pierwszy set rywalizacji, wygrany przez Giraldo w tie breaku 10:8. W drugiej partii nasz tenisista nie potrafił się pozbierać, zapisał na swoje konto zaledwie jednego gema i przegrał cały mecz w równo sto minut.

We wtorek Michał Przysiężny zagra spotkanie deblowe, w parze z Tomaszem Bednarkiem. Polacy w pierwszej rundzie trafili na rozstawionych z numerem dwa Frantiska Cermaka i Michala Mertinaka.

Najwyżej rozstawioną parą deblową w Malezji są Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski, ale oni swój pierwszy mecz rozegrają dopiero w środę.