Seul: krecz Pietrowej

/ Tomasz Krasoń , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: sonyericssonwtatour.com

Klara Zakopalova i Alisa Klejbanowa zmierzą się w niedzielnym finale turnieju WTA w Seulu. Szybciej awans do decydującej potyczki zapewniła sobie leworęczna Czeszka, której półfinał zakończył się przy stanie 5:4 w pierwszym secie ze względu na chorobę Nadii Pietrowej. Dłużej, zwłaszcza w pierwszym secie, na korcie musiała męczyć się z Agnes Szavay. Ostatecznie wygrała 6:3, 6:2.

Początek spotkania Klejbanowej z Szavay był istną drogą przez mękę. Gemy dłużyły się niemiłosiernie, a wynik wciąż zmieniał się pomiędzy równowagą i przewagę którejś ze stron. Ostatecznie 21-letnia Rosjanka obroniła 9 break pointów, a sama dwukrotnie przełamała Węgierkę. Po 62 minutach gry wygrała pierwszą partię 6:3. W drugim secie poszło jej już sprawniej. Klejbanowa zwyciężyła ją 6:2 i awansowała do finału turnieju.

Początek meczu był ciężki. Nie myślałam o zwycięstwie lub porażce, koncentrowałam się na każdej kolejnej akcji” – przyznała Klejbanowa.

Dla Alisy Klejbanowej będzie to drugi finał turnieju WTA. W swoim debiucie od razu sięgnęła po tytuł, pokonując w Kuala Lumpur Jelenę Diemientiewą.

Mam nadzieję, że sięgną po kolejny tytuł, ale nie chcę teraz o tym zbyt wiele myśleć. Po prostu gram mecz za meczem. Zamierzam się przygotować najlepiej, jak się da. Jutro jest kolejny dzień” – dodała 21-letnia Rosjanka.

Jej finałową przeciwniczką będzie Klara Zakopalova. 28-letnia prażanka awansowała do decydującej potyczki w nietypowych okolicznościach. Jej rywalka, Nadia Pietrowa, musiała bowiem skreczowa ze względów na chorobę. Tenisistki rozegrały zaledwie 9 gemów, a po ich zakończeniu Zakopalova prowadziła 5:4. Leworęczna Czeszka miała wówczas przewagę przełamania.

Na korcie czuję się tutaj bardzo dobrze, a ludzie są dla mnie bardzo mili. Niewiarygodnie mnie wspierają. Rozdając autografy, mogę im się chociaż częściowo odwdzięczyć” – stwierdziła Zaopalova.

Dla Czeszki to jedenasty finał turnieju WTA. Dotychczas zdobyła jednak tylko dwa tytuły, oba w najlepszym dla niej, 2005 roku. Triumfowała wówczas w ‘s-Hertogenbosch oraz w Portorożu. Po raz ostatni grała o tytuł w tym sezonie w Kopenhadze, ale przegrała z Caroline Wozniacki.

Wyniki półfinałów singla:
Alisa Klejbanowa (Rosja, 5) – Agnes Szavay (Węgry, 8) 6:3, 6:2
Klara Zakopalova (Czechy) – Nadia Pietrowa (Rosja, 1) 5:4 i krecz

W sobotę o finał gry podwójnej w Seulu walczyła Klaudia Jans. Sprawdź, jak poszło naszej deblistce!