Seul: urodzinowe zwycięstwo Klaudii Jans

/ Tomasz Krasoń , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: Agencja Triada (jandscup.pl)

Obchodząca dziś swoje 26. urodziny Klaudia Jans sprawiła sobie miły prezent. Wraz z Sally Peers awansowały bowiem do półfinału deblowego turnieju Hansol Korea Open w Seulu. W ostatnim meczu dnia Polka i Australijka pokonały reprezentantki gospodarzy, So-Jung Kim i Ye-Ra Lee, 1:6, 6:2, 10-7.

Początek meczu był w wykonaniu Jans i Peers tragiczny. Polka i Australijka przez długi czas nie mogły wygrać gema, mając coraz to większe straty do azjatyckich rywalek. Honorowego gema zdobyły przy stanie 0:5, ale Kim i Lee nie pozwoliły im na więcej. Drugą odsłonę „nasz” duet zaczął w lepszym stylu. Do stanu 3:2 nie doszło do ani jednego przełamania, choć w piątym gemie przy podaniu Jans Koreanki miały na to cztery okazje. Dalsza część seta to już dominacja 26-letniej Jans i 19-letniej Peers. Nie oddały one gema do końca partii i wygrały ją 6:2. Tie breaka meczowego lepiej rozpoczęły Kim i Lee, ale Jans i Peers odrobiły straty i znacznie lepiej rozegrały końcówkę. Od stanu 7-7 rozstrzygnęły na swoją korzyść trzy kolejne akcje i zwyciężyły 10-7. Mecz trwał 1 godzinę i 10 minut.

Półfinałowymi rywalkami Klaudii Jans i Sally Peers będą Julia Goerges wraz z Poloną Hercog. W ćwierćfinale pokonały one 6:4, 2:6, 12-10 Albertę Brianti i Edinę Gallovits.

Za półfinał w Seulu Jans otrzyma 1550 dolarów oraz 130 punktów do rankingu WTA. Poprawiła również ubiegłoroczne osiągnięcie ze stolicy Korei. Wówczas wraz z Klaudią Jans dotarły do ćwierćfinału.

Wynik ćwierćfinału debla:
K. Jans, S. Peers (Polska, Australia) – S.J. Kim, Y.R. Lee (Korea Płd., WC) 1:6, 6:2, 10-7

Zobacz komplet piątkowych wyników turnieju WTA w Seulu!