Seul: Kirilenko nie dała szans Radwańskiej

/ Tomasz Krasoń , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: AFP

Maria Kirilenko nie dała żadnych szans Urszuli Radwańskiej w meczu pierwszej rundy turnieju Hansol Korea Open w Seulu (WTA International). Występująca ze specjalnym, „zamrożonym” rankingiem Polka zdołała ugrać jedynie cztery gemy. Końcowy wynik – 6:3, 6:1 dla rozstawionej z „trójką” Rosjanki.

O tym że Maria Kirilenko jest faworytką spotkania wiadomo było już przed mecze. Mieliśmy jednak nadzieję, że Urszula Radwańska sprawi miłą niespodziankę, chociażby taką jak podczas US Open, kiedy to pokonała w pierwszej rundzie Annę Czakwetadze. Tym razem rosyjska przeciwniczka okazała się jednak bardziej regularna. W całym meczu 19-letnia Polka nie zdołała ani razu przełamać podania Marii Kirilenko. Należy przyznać, iż w pierwszym secie Ula również dobrze serwowała. O zwycięstwie 23-letniej moskwianki zadecydowała zamiana pojedynczego break pointa na przełamanie. W drugiej odsłonie Kirilenko utrzymała wysokie statystyki serwisowe, a Radwańska obniżyła loty. Rosjanka miała aż 13 break pointów, z których wykorzystała 3 i wygrała seta 6:1. Mecz trwał 1 godzinę i 27 minut.

Dla Uli Radwańskiej była to pierwsza porażka z Marią Kirilenko. Poprzednie dwa pojedynki kończyły się po myśli Polki, z tym że ostatni, w zeszłym roku w New Haven, poprzez krecz Rosjanki.

Urszula Radwańska wystartowała w piątym turnieju po powrocie na korty. Jak dotąd udało jej się wygrać dwa pojedynki, z Alicią Molik w Montrealu i z Anną Czakwetadze w Nowym Jorku. Na liście WTA młodsza z krakowskich sióstr zajmuje 234. miejsce.

W drugiej rundzie rywalką Marii Kirilenko będzie zwyciężczyni spotkania pomiędzy Dinarą Safiną i Simoną Halep.