Szczecin: zwycięski Kubot

/ Michał Jaśniewicz , źródło: pekaoszczecinopen.eu, foto: pekaoszczecinopen.eu

Rozstawiony z numerem jeden Łukasz Kubot awansował do drugiej rundy Pekao Szczecin Open. Faworyt gospodarzy pokonał niemieckiego kwalifikanta Petera Torebko 6:4, 7:5. Porażkę w trzech setach poniósł Marcin Gawron, który musiał uznać wyższość rozstawionego z numerem pięć Juliena Reistera.

Dziś w Szczecinie pogoda znacznie bardziej sprzyjała organizatorom i udało się nadrobić zaległości z dwóch pierwszych dni. Swój pierwszy mecz w turnieju zagrał Łukasz Kubot. Polak z niemieckim kwalifikantem walczył przez godzinę i czterdzieści jeden minut. W drugiej partii musiał nawet odrabiać stratę przełamania, ale z opresji wyszedł zwycięsko.

Obawiałem się tego spotkania, bo nie wiedziałem właściwie niczego o przeciwniku. Początek był trudny, musiałem się ratować z opresji. Ostatecznie w pierwszym secie wystarczyło jedno przełamanie. W drugim rywal szybko wyszedł na prowadzenie 3:1, potem 4:2. Przełamałem jednak jego podanie, utrzymałem swoje i to zadecydowało. Wygrałem zasłużenie – ocenił po spotkaniu Łukasz Kubot, który jutro zmierzy się z Czechem Lukasem Rosolem.

Kubot to jedyny polski tenisista, który pozostał w rywalizacji singlowej. Na drugiej rundzie zmagania zakończył, grający z „dziką kartą”, Marcin Gawron. Polak przez dwa sety toczył wyrównaną rywalizację ze 102. w rankingu Julianem Reisterem. W pierwszej partii Niemiec przełamał podanie naszego tenisisty dopiero w dwunastym gemie. W drugim secie Gawron serwował znakomicie, miał 80 procent trafionego pierwszego podania i przegrał zaledwie pięć punktów w swoich gemach serwisowych. Gawron wykorzystał natomiast jedną z dwóch okazji na przełamanie i wyrównał stan rywalizacji. W decydującej partii reprezentant gospodarzy tak skuteczny już nie był, zapisując na swoje konto zaledwie jednego gema. Mecz trwał dwie godziny oraz sześć minut.

Dziś ze szczecińskim challengerem pożegnało się też dwóch tenisistów rozstawionych. Już w pierwszej rundzie porażkę poniósł triumfator Pekao Open z 2003 roku, Nicolas Massu (nr 7). Chilijczyk uległ Pavolowi Cervenakowi 3:6, 3:6. Mecz drugiej rundy przegrał Jamajczyk Dustin Brown (nr 9), od którego lepszy okazał się Vincent Millot, triumfując 6:3, 6:3.

Na czwartek gry zaplanowano od godziny 15. Drugi mecz dnia na korcie centralnym (nie przed godziną 17) stoczą Łukasz Kubot i Lukas Rosol.