ITF: Piter dołącza do Domachowskiej

/ Tomasz Krasoń , źródło: itftennis.com, foto: Agencja Triada (jandscup.pl)

Środa również była udanym dniem dla Polek szukających punktów w europejskich turniejach ITF. Do drugiej rundy turnieju w Mestre (pula nagród 50 tysięcy dolarów) awansowała Katarzyna Piter, a w Zagrzebiu kolejną rywalkę odprawiła Magda Linette. Szczęście nie dopisało jedynie Annie Korzeniak, która po porażce z Annalisą Boną zakończyła zmagania w Podgoricy.

Kasia Piter nie najlepiej rozpoczęła spotkanie ze szczęśliwą przegraną z eliminacji, Valentine Confalonieri. Reprezentantka gospodarzy wygrała seta otwarcia 6:4. W kolejnych odsłonach uwidoczniła się jednak rankingowa przewaga Piter, która zwyciężyła w nich 6:3, 6:3. teraz przed 19-letnią poznanianką o wiele trudniejsze zadanie. Piter zagra bowiem z turniejową „dwójką” Zuzaną Ondraskovą, która aktualnie klasyfikowana jest w czołowej setce rankingu WTA.

Kolejną rywalkę poznała także Marta Domachowska. 24-letnia warszawianka, która w Mestre odniosła pierwsze zwycięstwo po ponad miesięcznej przerwie, zagra teraz z Elise Tamaelą. Holenderska kwalifikantka 5:7, 6:4, 6:1 pokonała Alexandrę Krunić.

Tempa nie zwalania Magda Linette. 18-letnia poznanianka awansowała już do ćwierćfinału kolejnego dwudziestopięciotysięcznika ITF. Polka 7:5, 6:3 wygrała z Natasą Zorić i teraz czeka ją konfrontacja z rozstawioną z „dwójką” Dią Ewtimową. Bułgarka musiała uznać wyższość Linette przed kilkoma tygodniami w Hechingen, a w Katowicach-Janowie okazała się słabsza od Anny Korzeniak.

Właśnie wspomniana krakowianka zakończyła już tego tygodniowe zmagania. W Podgoricy (pula nagród 25 tysięcy dolarów) przegrała po zaciętym pojedynku z Annalisą Boną. Włoszka wygrała 2:6, 7:5, 6:2.