Szczecin: Gozdur bez szans

/ Michał Jaśniewicz , źródło: pekaoszczecinopen.eu, foto: pekaoszczecinopen.eu

Istnieje realne zagrożenie, iż pogoda będzie sprawiał problemy organizatorom przez cały tydzień Peko Szczecin Open. Dziś gry rozpoczęły się po godzinie 17. Łukasz Kubot na kort centralny nie wyszedł w ogóle, gdyż jego spotkanie przełożone zostało na środę. Niewiele do powiedzenia miał Rafał Gozdur w konfrontacji z Julienem Reisterem, przegrywając 1:6, 3:6.

19-letni Rafał Gozdur ze wszystkich polskich tenisistów poniósł w Szczecinie najbardziej dotkliwą porażkę, aczkolwiek miał również najwyżej notowanego rywala. 102. w rankingu Julien Reister w każdym secie dwukrotnie przełamał serwis naszego reprezentanta i pewnie zwyciężył, po zaledwie pięćdziesięciu siedmiu minutach rywalizacji.

Trenujący na szczecińskich kortach Promasters, Rafał Gozdur po raz trzeci otrzymał od organizatorów „dziką kartę” do Pekao Szczecin Open, ale jeszcze w tym turnieju nie wygrał żadnego seta.

Widać było, że przeciwnik jest dużo bardziej doświadczony, dużo bardziej ograny. Widać było, że dzisiejszego dnia był dużo lepszy. Grał równiej ode mnie. Miałem uderzenia lepsze od niego, potrafiłem równie dobrze, albo nawet lepiej, zaserwować, ale jego poziom gry był cały czas na jednym „levelu”. Nie wahał się, nie było wzlotów i upadków – ocenił po spotkaniu Rafał Gozdur.

Dziś rozegrano w Szczecinie jeszcze sześć innych pojedynków singlowych. Z dobrej strony pokazali się rozstawieni Tobias Kamke (nr 3) oraz Igor Andriejew (nr 7). Niemiec stracił zaledwie dwa gemy w pojedynku z doświadczonym Jiri Vankiem, zwyciężając w pięćdziesiąt dwie minuty.

Próbujący powrócić do światowej czołówki Rosjanin znakomicie serwował w meczu z Andre Begemannem. Igor Andriejew miał 78 procent trafionego pierwszego podania, a w swoich gemach serwisowych przegrał w całym meczu zaledwie pięć piłek. Dużo więcej walki było przy podaniu Niemca, który obronił 4 z 7 break pointów. Mecz skończył się zwycięstwem Rosjanina 6:3, 6:3.

Środowy plan gier jest bardzo bogaty w wydarzenia, ale ponownie wiele zależeć będzie od pogody. Jako czwarty mecz dnia (nie przed godziną 17) zaplanowano na korcie centralny pojedynek Łukasza Kubota i Petera Torebko. Po nich na ten obiekt wyjść mają Marcin Gawron oraz Julian Reister, którzy zagrają spotkanie drugiej rundy. Łącznie na trzech kortach zaplanowano na jutro czternaście spotkań singla i debla. Niestety prognozy nie są zbyt optymistyczne.