Roddick lepszy od Stepanka w Waszyngtonie

/ Jarosław Skoczylas , źródło: atptennis.com, foto: atptennis.com

Andy Roddick (nr 1) awansował do ćwierćfinału turnieju z cyklu ATP w Waszyngtonie (pula nagród 600 000 USD). Amerykański zawodnik miał jednak tej nocy (czasu polskiego) wiele problemów z wyeliminowaniem Radek Stepanka (nr 15).

Pierwszy set spotkania miał wyrównany przebieg jedynie w pierwszych kilku gemach, gdyż później Amerykanin miał coraz większą przewagę w wymianach. Udało mu się również przełamać serwis reprezentant Czech, dzięki czemu objął prowadzenie w setach.

Znacznie gorzej Roddick zaprezentował się w drugim secie, kiedy to praktycznie nic mu nie wychodziło – popełniał mnóstwo prostych błędów, ponadto słabo serwując. Stepanek natychmiast wykorzystał tę sytuację, gromiąc rywala 6:1.

Andy Roddick jest jednak zbyt doświadczonym zawodnikiem, aby się załamać w takiej sytuacji – w trzeciej partii znów oglądaliśmy z jego strony bardzo dobrą grę, w której często pojawiały się efektownie wygrane punkty. Przy stanie 5:5 udało mu się przełamać serwis Czecha i tym samym zdobyć dwa kolejne gemy.

Ciekawsze wyniki II rundy turnieju singlowego:
Andy Roddick (USA, 2) – Radek Stepanek (Czechy, 15) 6:3, 1:6, 7:5
Marat Safin (Rosja, 3) – Robin Haase (Holandia) 7:5, 6:7(2), 7:5
Ivo Karlovic (Chorwacja, 7) – Vicent Spadea (USA, 12) 6:2, 6:4
Hyung-Taik Lee (Korea Południowa, 5) – Julien Benneteau (Francja, 11) 2:6, 6:2, 6:3