US Open: III runda nie dla Urszuli Radwańskiej

/ Michał Jaśniewicz , źródło: usopen.org, foto: AFP

Urszula Radwańska nie zdołała awansować po praz pierwszy w karierze do trzeciej rundy turnieju wielkoszlemowego. Dziś w Nowym Jorku Polka uległa Lourdes Dominguez Lino 2:6, 5:7.

Młodsza z sióstr Radwańskich rozbudziła nadzieję kibiców po zwycięstwie w pierwszej rundzie nad Anną Czakwetadze. Niestety dziś krakowianka nie sprostała hiszpańskiej kwalifikantce.

Mecz od początku układał się pod dyktando Dominguez Lino. W pierwszym secie Hiszpanka ani razu nie straciła własnego podania, wykorzystując dwie z trzech okazji na przełamanie. Druga partia również rozpoczęła się po myśli 29-letniej tenisistki z Barcelony, która prowadziła już 3:0 i 4:1. Radwańska stratę przełamania zdołała odrobić, ale po chwili ponownie przegrała własne podanie i zrobiło się 3:5. Trzeci kolejny gem również zakończył się breakiem, a przy stanie 4:5 i własnym podaniu nasza tenisistka obroniła meczbola i wyrównała stan drugiej partii.

Niestety był to ostatni gem zdobyty przez Urszulę Radwańską w tegorocznym US Open. Hiszpanka najpierw pewnie wygrała własne podanie, by następnie skutecznie powalczyć w gemie serwisowym Polki. Dominguez Lino wykorzystała piątego meczbola w spotkaniu i triumfował po dwóch godzinach oraz trzech minutach walki.

Dziś jeszcze mecz drugiej rundy zagra Agnieszka Radwańska. Polka zmierzy się z Chinką Shuai Peng i będzie to ostatni pojedynek dnia na korcie nr 13.

Lourdes Dominguez Lino (Hiszpania, Q) – Urszula Radwańska (Polska) 6:2, 7:5