US Open: porażka Alicji Rosolskiej

/ Tomasz Krasoń , źródło: usopen.org, foto: Agencja Triada (jandscup.pl)

Alicja Rosolska i Chanelle Scheepers przegrały 3:6, 6:7(3) z Julią Goerges i Anną-Leną Groenefeld w pierwszej rundzie deblowego US Open. Dla Polki o Południowoafrykanki był to pierwszy wspólny występ.

Początkowa faza spotkania była dość zacięta. Jednak niemiecki duet w połowie seta odskoczył Rosolskiej i Scheepers, nie oddając prowadzenia do końca seta. Polka i Południowoafrykanka lepiej spisywały się w drugiej odsłonie. Przy stanie 5:4 Rosolska serwowała nawet, aby zakończyć seta. Jednak 24-letnia warszawianka dała się przełamać,  końcówkę lepiej rozegrały Goerges i Groenefeld. W tie breaku oddały „naszemu” duetowi jedynie trzy punkty i awansowały do drugiej rundy turnieju.

Kolejnymi rywalkami niemieckiej pary będą zwyciężczynie spotkania pomiędzy Anabel Mediną Garrigues i Zi Yan a Patty Schnyder i Agnes Szavay.

Alicja Rosolska nie obroniła punktów sprzed roku, gdy wraz z Klaudią Jans dotarły do drugiej rundy. Tego lata 24-letnia warszawianka najlepsze wyniki osiągała właśnie ze swoją stałą partnerką. Wraz z Jans osiągnęły półfinały w Bastad i w Pradze.

W turnieju deblistek pozostały jeszcze dwie polskie tenisistki. Jeszcze dzisiaj czeka nas występ Agnieszki Radwańskiej i Marii Kirilenko, a najprawdopodobniej w czwartek udział w US Open rozpoczną Klaudia Jans i Edina Gallovits.

Wynik pierwszej rundy debla:
J. Goerges, A.L. Groenefeld (Niemcy) – A. Rosolska, C. Scheepers (Polska, RPA) 6:3, 7:6(3)