New Haven podwójnie: wszyscy mistrzowie są z Europy

/ Anna Wilma , źródło: sonyericssonwtatour.com / atpworldtour.com, foto: atpworldtour.com

Kveta Peschke i Katarina Srebotnik zasmuciły gospodarzy tenisowego turnieju w New Haven, pokonując w finale ich zawodniczki i zdobywając tytuł. W rywalizacji mężczyzn najlepsi byli finaliści Wimbledonu, Robert Lindstedt i Horia Tecau.

Peschke i Srebotnik wygrały swój drugi w tym sezonie turniej rangi Premier, ogrywając w finale Pilot Pen Tennis at Yale Bethanie Mattek Sans i Meghann Shaughnessy 7:5, 6:0. Czeszka i Słowenka przegrywały 4:5 w pierwszym secie i wówczas, w stanie równowagi (w deblu jest to jednocześnie piłka gemowa i break point) zdołały się obronić, a kilka minut później wygrać całego seta. W drugiej odsłonie nie dały Amerykankom żadnych szans, zapisując na swoim koncie sześć gemów.

Kveta i Katarina triumfowały w tym sezonie w Indian Wells i wspólnie były w pięciu innych finałach, w Dubaju, Stuttgarcie, Roland Garros, Eastbourne i Montrealu. Peschke zdobyła szesnasty deblowy puchar w karierze, Srebotnik zaś dwudziesty trzeci.

– Grały bardzo szybko w pierwszym secie, ale poradziłyśmy sobie i wygrałyśmy go. Zwycięstwo do zera w drugiej odsłonie jest niewiarygodne. Nie wiem, jak to się stało, ale jesteśmy szczęśliwe, że to zrobiłyśmy, miło jest jeszcze raz wygrać finał. To był świetny mecz, a każde zwycięstwo daje spokój. Tytuł jest nawet słodszy – skomentowała czeska tenisistka.

Czwarte mistrzostwo w tym roku wywalczyli w New Haven Robert Lindstedt i Horia Tecau. Szwed i Rumun pokonali Rohana Bopannę i Aisama Ul Haq Qureshi po raz trzeci w ich trzecim pojedynku w sezonie, wynikiem 6:4, 7:5.

Robert i Horia byli od stycznia najlepsi w Casablance, 's-Hertogenbosch i Bastad. Do New Haven przyjechali jako dziewiąty debel rankingu Race. Lindstedt zapisał na swoim koncie dziesiąty deblowy tytuł, a Tecau piąty.

– Myślę, że mamy dwie bardzo ważne rzeczy: zaufanie i spokój. Uczyliśmy się, jak ufać jeden drugiemu, jak być spokojnym w grze. Dobrze nam się razem trenuje i udało się zbudować dobrą relację na korcie. To wielka różnica dla nas grać dobre mecze i wygrywać lub przegrywać trudne spotkania – ocenił Tecau.

Finał debla pań w New Haven:
K. Peschke, K. Srebotnik (Czechy, Słowenia, 1) – B. Sands, M. Shaughnessy (USA) 7:5, 6:0

Finał debla panów w New Haven:
R. Lindstedt, H. Tecau (Szwecja, Rumunia) – R. Bopanna, A. Qureshi (Indie, Pakistan) 6:4, 7:5