US Open: Janowicz gra dalej

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

Jerzy Janowicz wciąż ma szansę na swój pierwszy w karierze występ w turnieju wielkoszlemowym. Polka w pierwszej rundzie eliminacji US Open pokonał Frederika Nielsena 6:4, 6:3.

Obaj tenisiści mieli w tym spotkaniu po trzy szanse na przełamanie, ale to Polak zdobył po jednym breaku w każdym secie, zaś Duńczyk żadnej z okazji nie wykorzystał. Chociaż Janowicz ani razu swoje serwisu nie przegrał, to w meczu miał tylko dwa asy, przy pięciu podwójnych błędach. Łodzianin nie imponował również regularnością trafiania pierwszym serwisem (51 procent), ale za to wygrał po nim 29 z 32 piłek. Mecz trwał godzinę i trzynaście minut.

W drugiej rundzie eliminacji rywalem polskiego tenisisty będzie Austriak Andreas Haider-Maurer, zajmujący 216 miejsce w rankingu ATP.

Jerzy Janowicz był bliski awansu do turnieju głównego US Open przed rokiem, kiedy to wygrał dwa pierwsze spotkania w eliminacjach i dopiero w decydującej fazie musiał uznać wyższość Hindusa Somdeva Devvarmana (3:6, 2:6).