New Haven: trzy sety Baghdatisa

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

Marcos Baghdatis, pomimo fatalnego początku, wygrał mecz trzeciej rundy turnieju w New Haven z Juanem Ignacio Chelą. Miejsce w ćwierćfinale zapewnili sobie także „lucky loser” Radek Stepanek oraz kwalifikant Tejmuarz Gabaszwili.

W pojedynku z Chelą, Baghdatis przegrał siedem z ośmiu pierwszych gemów, w tym wszystkie przy własnym podaniu. Od tego momentu dwanaście z czternastu gemów należało jednak do turniejowej „jedynki”. Ostatecznie Cypryjczyk zwyciężył, w godzinę i dwadzieścia pięć minut, 1:6, 6:3, 6:2. Był to piąty mecz pomiędzy tymi tenisistami i trzecie zwycięstwo Baghdatisa.

Cypryjczyk w swoim czwartym kolejnym turnieju w USA osiąga fazę ćwierćfinałów (w między czasie przegrał w pierwszej rundzie turnieju w Montrealu) i tylko raz, w Los Angeles, na tym etapie zmagań odpadał. W Waszyngtonie Baghdatis doszedł do finału, w którym uległ Davidowi Nalbandianowi, zaś w półfinale w Cincinnati zatrzymał go Roger Federer.

W ćwierćfinale rywalem Cypryjczyka będzie Tommy Robredo lub Siergiej Stachowsky. Spotkania pomiędzy Hiszpanem i Ukraińcem nie udało się w środę dokończyć. Tenisiści zaczną dziś rywalizację od tie breaka w pierwszym secie.

Rośnie forma Radka Stepanka. Czech, który w drabince turnieju głównego zastąpił Mardy Fisha, pokonał w trzeciej rundzie Victora Hanescu 7:6(4), 6:7(4), 6:4. Rumun miał w decydującej partii jedną szansę na przełamanie, ale nie zdołał jej wykorzystać. Mecz skończył się po dwóch godzinach i trzydziestu dziewięciu minutach rywalizacji.

W najlepszej ósemce turniej znalazł się również rosyjski kwalifikant Teimuraz Gabaszwili. Urodzony w Tbilisi tenisista wygrał z Aleksandrem Gołubiewem 6:3, 3:6, 7:6(7). Gabaszwili po raz pierwszy w tym roku wystąpi w ćwierćfinale zawodów rangi ATP Tour. Jego rywalem będzie Uzbek Denis Istomin.