Cincinnati: Nadal broni meczbole, Roddick cudem pokonuje Soderlinga!

/ Anna Wilma , źródło: atpworldtour.com, foto: atpworldtour.com

Meczem dnia w Cincinnati należy nazwać dzisiejsze spotkanie Andy’ego Roddicka z Robinem Soderlingiem. Były wicemistrz Wimbledonu wygrał z aktualnym podwójnym wicemistrzem Roland Garros 6:4, 6:7(7), 7:6(5). W ćwierćfinałach znaleźli się także Rafael Nadal, Novak Djoković i Andy Murray.

Emocji w innych spotkaniach także nie brakowało. Rafael Nadal został zmuszony do obrony piłek meczowych! Do takiego stanu doprowadził go Julien Benneteau. Francuz ostatecznie przegrał, ale dopiero wynikiem 7:5, 6:7(6), 2:6. Tenisista ten niespodziewanie wyszedł na prowadzenie zdobywając w ostatniej chwili przełamanie. W tie-breaku drugiego seta podał dwa asy i stanął przed dwoma możliwościami zakończenia spotkania! Nadal jest wziął się ostro do pracy, wygrał trzy kolejne punkty, a potem całego seta do dwóch i to on jest ćwierćfinalistą imprezy w Cincinnati.

– Sądzę, że grał świetnie, pokazał bardzo dobry tenis – skomentował lider rankingu ATP. – Zwłaszcza na początku nie grałem źle, nie perfekcyjnie, ale dobrze. On grał naprawdę dobrze, bardzo agresywnie, idealnie uderzał z backhandu, nawet jeżeli znalazł się w niewygodnej pozycji. Jego serwis świetnie funkcjonował. To był bardzo trudny mecz.

Nadalowi po raz pierwszy w tym roku udało się wygrać pojedynek, broniąc piłki meczowe. W minionym sezonie dokonał tej sztuki trzykrotnie: w ćwierćfinale w Indian Wells z Davidem Nalbandianem obronił pięć meczboli, w półfinale w Madrycie z Novakiem Djokoviciem trzy, a w czwartej rundzie w paryskiej hali Bercy z Nicolasem Almagro – pięć.

Hiszpan zagra teraz z Marcosem Baghdatisem. Cypryjczyk wyeliminował Tomasa Berdycha 7:5, 6:4 w nieco ponad godzinę.

Pięć piłek meczowych zmarnował za to Andy Roddick zanim pokonał Robina Soderlinga 6:4, 6:7(7), 7:6(5). Amerykanin po wyleczeniu się dość pewnie stawia kolejne kroki w światowym tenisie.

– Jaka jest różnica pomiędzy wygraniem o dwa punkty i przegraniem o dwa punkty w tie-breaku? Taka jak trochę dobrej gry i szczęścia – skomentował Roddick. – Pierwsze półtora seta było naprawdę dobre. Grałem łatwe gemy, ale potem nie poszło mi w tie-breaku. Znów wiodło mi się lepiej w trzecim secie. Myślę, że świetnie serwowałem i returnowałem. Myślę, że każdy mecz staje się trochę lepszy.

Amerykanin gra przed własną publicznością. W Cincinnati wygrywał w latach 2003 i 2006, a także był w finale edycji 2005. Ostatnio zmagał się z mononukleozą, która na jakiś czas wykluczyła go z rozgrywek, spowodowała straty punktowe i wypadnięcie tenisisty z czołowej dziesiątki rankingu ATP.

Trzecia runda singla:
Rafael Nadal (Hiszpania, 1) – Julien Benneteau (Francja) 5:7, 7:6(6), 6:2
Novak Djoković (Serbia, 2) – David Nalbandian (Argentyna) 6:1, 7:6(7)
Andy Murray (Wielka Brytania, 4) – Ernests Gulbis (Łotwa) 4:6, 6:3, 7:6(4)
Andy Roddick (Stany Zjednoczone, 9) – Robin Soderling (Szwecja, 5) 6:4, 6:7(7), 7:6(5)