Cincinnati: Verdasco już nie gra

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: atpworldtour.com, foto: atpworldtour.com

Broniący tytułu w Cincinnati Roger Federer szybko awansował do trzeciej rundy imprezy. Po pół godzinie walki jego rywal Denis Istomin zrezygnował z dalszej gry z powodu kontuzji. Trzech setów do zwycięstwa nad Jeremym Chardym potrzebował triumfator z Toronto Andy Murray. Z zawodami pożegnał się z kolei Fernando Verdasco, który uległ po dwóch tie breakach Mardy’emu Fishowi.

Czołowi tenisiści w komplecie awansowali do trzeciej rundy turnieju w Cincinnati. Najmniej męczył się Roger Federer, który przy prowadzeniu 5:2 z Denisem Istominem mógł już zejść z kortu jako zwycięzca. Reprezentant Uzbekistanu musiał zrezygnować z dalszej gry z powodu kontuzji prawej kostki. Rafael Nadal i Novak Djoković nie stracili w swoich pojedynkach partii. Hiszpan pokonał Taylora Denta 6:2, 7:5, a Serb wygrał ze swoim rodakiem Viktorem Troickiem 6:3, 7:5.

Najwięcej kłopotów miał Andy Murray. Brytyjczyk w drugim secie pojedynku z Jeremym Chardym zagrał słabiej i Francuz to wykorzystał, wygrywając w tie breaku. W dwóch pozostałych setach Murray nie pozwolił jednak rywalowi na więcej niż zdobycie kilku gemów. Reprezentant Trójkolorowych posłał w całym meczu 15 asów, ale popełnił też 7 podwójnych błędów serwisowych. Dużo stabilniejszą formę prezentował Brytyjczyk, dzięki czemu zwyciężył 6:3, 6:7(3), 6:2.

Wciąż w nienajlepszej dyspozycji znajduje się Fernando Verdasco. Dla Hiszpana najlepsze ostatnie wyniki to ćwierćfinały w Bastad i Waszyngtonie. W Cincinnati tego nie powtórzy, bowiem odpadł już w drugiej rundzie, przegrywając z Mardym Fishem. Obaj zawodnicy bardzo dokładnie pilnowali swoich podań. Amerykanin miał pięć szans na odebranie serwisu rywalowi, a Hiszpan cztery, ale do żadnego przełamania nie doszło. W obu tie breakach lepszy był Fish, wygrywając najpierw do jednego, a potem do czterech.

Wyniki drugiej rundy:
Rafael Nadal (Hiszpania, 1) – Taylor Dent (USA, Q) 6:2, 7:5
Novak Djoković (Serbia, 2) – Viktor Troicki (Serbia) 6:3, 7:5
Roger Federer (Szwajcaria, 3) – Denis Istomin (Uzbekistan, Q) 5:2 i krecz Istomina
Andy Murray (Wielka Brytania, 4) – Jeremy Chardy (Francja) 6:3, 6:7(3), 6:2
Mardy Fish (USA, WC) – Fernando Verdasco (Hiszpania, 8) 7:6(1), 7:6(4)