Chela, Calleri i Starace odpadli w Sopocie

/ Jarosław Skoczylas , źródło: orangeprokomopen.pl, foto: atptennis.com

Dzisiejszy dzień podczas turnieju Orange Prokom Open w Sopocie (pula nagród 425 000 euro), na pewno nie był zbyt dobry dla faworytów. Z turniejem już w pierwszej rundzie pożegnało się aż trzech zawodników rozstawionych, a z nie rozstawionych porażkę ponieśli tak dobrzy tenisiście jak Nicolas Massu, czy Andrei Pavel – finalista turnieju w Umag.

Największą niespodzianką dzisiejszego dnia jest bez wątpienia odpadnięcie Juana Ignacio Cheli (nr 3), który okazał się gorszy od swojego zdecydowanie mniej znanego rodaka, Sergio Roitmana. O ile porażkę jeszcze można zrozumieć, o tyle jej rozmiary już bardzo ciężko wytłumaczyć. Jeden z głównych faworytów tegorocznego turnieju zdołał wygrać zaledwie trzy gemy (!), przegrywając w meczu aż sześć razy swój serwis. Chela raził strasznie także nieporadnością przy serwisie Roitmana – z dwunastu okazji na przełamanie, wykorzystał tylko jedną.

Swoje spotkanie w dniu dzisiejszym przegrał także inny z argentyńskich tenisistów, Agustin Calleri (nr 5). Tenisista ten jedynie w pierwszym secie pokazał sopockiej publiczności, czemu jest tak cenionym zawodnikiem na świecie. W pierwszej partii Koubek nie zdołał zdobyć nawet jednego gema. Później już było jednak tylko gorzej – Calleri słabo serwował (w całym meczu aż dziewięć podwójnych błędów), ostatecznie przegrywając spotkanie po trzech setach.

Zawodnikiem rozstawionym, który także odpadł w Sopocie już po pierwszym meczu, jest Potito Starace (nr 8). Włoski zawodnik toczył przez bardzo długi czas bardzo wyrównaną walkę z Borisem Pashanskim, wygrywając nawet pierwszego seta (7:4 w tie-break’u). Później Starace grał coraz słabiej, co być może było spowodowane jakąś kontuzją. Ostatecznie Włoch zrezygnował w trzecim secie z kontynuowania gry.

Wyniki I rundy turnieju singlowego:
Nikołaj Dawidenko (Rosja, 1) – Andrei Pavel (Rumunia, SE) 6:3, 6:4
Martin Vassallo Arguello (Argentyna) – Maximo Gonzalez (Argentyna, Q) 2:6, 6:3, 6:2
Sergio Roitman (Agrneytna) – Juan Ignacio Chela (Argentyna, 3) 6:1, 6:2
Oliver Patience (Francja, Q) – Dawid Olejniczak (Polska, WC) 7:6(0), 6:4
Florian Mayer (Niemcy, 7) – Juan Pablo Brzezicki (Argentyna, LL) 6:3, 6:3

Boris Pashanski (Serba, Q) – Potito Starace (Włochy, 8) 6:7(4), 6:2, 3:1 i krecz
Gael Simon (Francja) – Viktor Troicki (Serbia, SE) 6:0, 7:6(6)
Stefan Koubek (Austria) – Agustin Calleri (Argentyna, 5) 0:6, 7:6(3), 7:5
Kristof Vliegen (Belgia) – Luis Horna (Peru) 6:2, 6:7(8), 6:3
Steve Darcis (Belgia, Q) – Nicolas Massu (Chile) 6:7(8), 7:6(0), 6:4