Cincinnati: Radwańska zagra z Szarapową

/ Michał Jaśniewicz , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: AFP

Agnieszka Radwańska utrzymuję wysoką formę na twardych kortach w Stanach Zjednoczonych. W swoim pierwszym pojedynku w Cincinnati Polka pokonała Alisę Klejbanową 6:4, 6:2. Kolejną rywalką naszej tenisistki będzie Maria Szarapowa.

W pojedynku dwóch 21-latek wyraźnie lepsza była ta z Polski. Radwańska imponowała przede wszystkim skutecznością wygrywania własnych gemów serwisowych. W całym meczu miała 69 procent trafionego pierwszego podania i nie dała rywalce nawet jednej szansy na przełamanie.

W pierwszym secie „Isia” miała tylko jednego break pointa, ale to wystarczyło. W drugiej partii od stanu 2:2 gemy na swoje konto zapisywała już tylko dziewiąta rakieta świata. Mecz trwał siedemdziesiąt siedem minut. Był to drugi pojedynek pomiędzy tymi tenisistkami i drugie zwycięstwo Polki.

Rozstawiona z numerem siedem Agnieszka Radwańska zmierzy się teraz z byłą liderką rankingu, Marią Szarapową. Polka grała jak dotąd z Rosjanką sześciokrotnie i odniosła tylko jedno zwycięstwo. Krakowianka trzy lata temu okazała się lepsza od Szarapowej, wygrywając w trzeciej rundzie US Open. Cztery ostatnie ich konfrontacje kończyły się jednak triumfem Rosjanki. Dwa tygodnie temu „Masza” wygrała z naszą tenisistką w półfinale turnieju w Stanford 1:6, 6:2, 6:2.

Maria Szarapowa w środę pokonała Andreę Petkovic 6:3, 6:1. Największą niespodzianką trzeciego dnia zmagań w Cincinnati była porażka Jeleny Diemientiewej (nr 3), która ugrała zaledwie cztery gemy w rywalizacji ze swoją młodszą rodaczką, Anastazją Pawliuczenkową. Z turniejem pożegnała się również tegoroczna mistrzyni Roland Garros, Francesca Schiavone, ulegając Jelenie Wiesninie 4:6, 4:6.

Miejsce w trzeciej rundzie zapewniły sobie natomiast m.in. Kim Clisters (nr 4), która wygrała z Dinarą Safiną 7:5, 6:2; a także Carolina Wozniacki. Dunka rozbiła Sybille Bammer 6:0, 6:2, wygrywając w 51 minut.