Toronto: Nadal i Djoković pokonani na starcie!

/ Anna Wilma , źródło: atpworldtour.com, foto: atpworldtour.com

W pierwszym dniu rozgrywek w Toronto miejscowi kibice już mieli okazję świętować. Vasek Pospisil i Milos Raonic, ich debiutujący w turnieju ATP reprezentanci, pokonali w pierwszej rundzie gry podwójnej samych Novaka Djokovicia i Rafaela Nadala 5:7, 6:3, 10-8.

Pospisil i Raonic to nie są nazwiska o kanadyjskim pochodzeniu. Pierwszy z nich ma czeskie korzenie, drugi serbskie. Obydwaj reprezentują jednak Kanadę i, jak widać, bardzo skutecznie. Panowie otrzymali dziką kartę do turnieju w Toronto i w pierwszej rundzie debla trafili na dwóch najlepszych singlistów świata.

Vasek i Milos wygrali ostatnie trzy gemy drugiego seta i bardzo szybko przejęli kontrolę w mistrzowskim tie-breaku, obejmując prowadzenie 4-0. Przy stanie 9-5 mieli do dyspozycji cztery piłki meczowe, ale wykorzystali dopiero ostatnią, ustalając wynik na 10-8. Spotkanie trwało godzinę i 34 minuty.

Djoković i Nadal po raz pierwszy wystąpili jako para deblowa i od kiedy było już wiadomo, że wspólnie zagrają, stali się ulubionym kąskiem tenisowych mediów. Ostatni raz dwóch najlepszych graczy globu znalazło się na korcie jako debel ponad trzydzieści lat temu. W 1976 Jimmy Connors i Arthur Ashe doszli do ćwierćfinałów w North Conway i finału w Waszyngtonie.

Przed Pospisilem i Raoniciem kolejne trudne zadanie. Ich następnymi przeciwnikami są bowiem aktualni mistrzowie Wimbledonu, Jurgen Melzer i Philipp Petzschner.

W grze podwójnej w Toronto startują Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski.

Pierwsza runda debla:
V. Pospisil, M. Raonic (Kanada, WC) – N. Djoković, R. Nadal (Serbia, Hiszpania) 5:7, 6:3, 10-8