Igor Kunicyn awansował w Waszyngtonie

/ Jarosław Skoczylas , źródło: atptennis.com, foto: atptennis.com

Igor Kunicyn awansował do drugiej rundy turnieju z cyklu ATP w Waszyngtonie (pula nagród 600 000 USD). Rosyjski zawodnik, który w ostatnim czasie spisuje się bardzo dobrze, tym razem pokonał Francuza Sebastiena Grosjeana. Ich pojedynek był jednak bardzo wyrównany, a o zwycięstwie decydowały pojedyncze punkty.

Początek spotkania był szalenie zacięty, gdyż żaden z zawodników nie potrafił objąć większej przewagi. Lepsze wrażenie sprawiał francuski zawodnik i to właśnie Grosjean jako pierwszy przełamał swojego rywala (miał aż dziewięć prób!). Nie potrafił jednak utrzymać tej przewagi, dlatego Kunicyn szybko doprowadził do remisu. Ostatecznie o wyniku musiał zadecydować tie-break, w którym zdecydowanie lepszy okazał się Francuz, który wygrał 7:3.

Bardzo dziwny przebieg miała druga partia tego meczu, kiedy ponownie wydawało się, że lepszy będzie Grosjean. Francuz jednak nie potrafił wykorzystać znacznej przewagi, między innymi nie wykorzystując trzech szans na przełamanie. Kunicyn w tym fragmencie był bardziej skuteczny, dlatego dzięki jednemu przełamaniu doprowadził do remisu w setach.

W ostatnim secie obaj zawodnicy postawili na bardzo silny pierwszy serwis, jednak bardzo rzadko trafiali – obaj poniżej 50% skuteczności. Więcej punktów po pierwszym podaniu wygrywał wprawdzie Francuz, jednak drugi serwis znacznie lepszy miał Kunicyn. To właśnie Rosjanin awansował do drugiej rundy turnieju, który przygotowuje tenisistów do ostatniego w tym roku wielkoszlemowego turnieju – US Open.