Stanford: Radwańska w ćwierćfinale

/ Tomasz Krasoń , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: AFP

Agnieszka Radwańska awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA w Stanford. 21-letnia Polka pokonała 7:6(4), 6:2 ukraińską kwalifikantkę, Olgę Sawczuk. Kolejną rywalkę Radwańskiej wyłoni czwartkowe spotkanie pomiędzy Shahar Peer i Marią Kirilenko.

Przed meczem zdecydowaną faworytką była Agnieszka Radwańska. Polka jednak nie błysnęła formą w swoim pierwszym meczu w Stanford, w którym po trzysetowej walce pokonała Chanelle Scheepers. Znacznie lepiej zaprezentowała Olga Sawczuk, która nie tylko gładko wygrała z Jill Craybas, ale także przebrnęła przez eliminacje.

Okoliczności wydawały się wpływać na przebieg pierwszej partii, która była bardzo wyrównana. Obie tenisistki dwukrotnie traciły podanie i w związku z tym żadna z nich nie wypracowała sobie przewagi. Radwańska potwierdziła swoją rankingową przewagę dopiero w tie breaku. Trzynastego gema wygrała do czterech, a 22-letnia zakończyła go podwójnym błędem serwisowym.

W drugim secie Radwańska zagrała tak, jak powinna. Rozstawiona z „trójką” krakowianka zdecydowanie poprawiła serwis i nie dała Sawczuk ani jednej szansy na przełamanie. Sama uzyskała dwa breaki i bez najmniejszych problemów wygrała tę część gry 6:2. Po 1 godzinie i 32 minutach gry Radwańska pokonała Ukrainkę i zapewniła sobie awans do ćwierćfinału.

O półfinał Isia zagra z lepszą z pary Shahar Peer i Maria Kirilenko. Rywalka zostanie wyłoniona dopiero w czwartek.

Za awans do ćwierćfinału Radwańska zapewniła już sobie 120 punktów rankingowych oraz 15 925 dolarów. Najlepsza polska singlistka poprawiła również ubiegłoroczny wynik ze Stanford, gdy przegrała w drugiej rundzie z Danielą Hantuchovą.