Umag: młodszy brat Jurgena Melzera zadebiutował w ATP Tour

/ Anna Wilma , źródło: atpworldtour.com, foto: atpworldtour.com

Dwóch rozstawionych graczy pożegnało się z turniejem w Umagu już w pierwszej rundzie. Są to Philipp Petzschner i Siergiej Stachowski. Udanie rozpoczął swój występ reprezentant gospodarzy, Ivan Dodig, który pokonał wyżej notowanego Ivana Navarro.

Z Philippem Petzschnerem, numerem pięć w drabince gry pojedynczej, rozprawił się Oliver Rochus, ustalając wynik na 6:2, 6:3 w zaledwie osiemdziesiąt pięć minut. Belg nie musiał nawet bronić ani jednego break pointa. Mistrz Wimbledonu w grze podwójnej był bezradny i praktycznie oddał pole swojemu przeciwnikowi. Rochus to świeżo upieczony finalista Campbell’s Hall of Fame Tennis Championships w Newport, gdzie przegrał z Mardym Fishem.

Potito Starace pokonał w trzech setach Siergieja Stachowskiego, rozstawionego z numerem siedem. Wynik meczu to 6:3, 6:7(5), 6:0. Włoch przełamał swojego ukraińskiego rywala sześciokrotnie, tracąc jednocześnie tylko jedno własne podanie.

Francuz Stephane Robert wykorzystał sześć z siedmiu szans break pointowych, by wynikiem 6:3, 6:2 pokonać swojego rodaka, kwalifikanta Olivera Patience. Tymczasem Pablo Cuevas zamknął dalszą drogę w turnieju Simone Vagnozziemu, ogrywając go 6:4, 6:1.

W Umag swój turniejowy debiut odnotował Gerald Melzer, młodszy brat Jurgena. Jak sam przyznał, od brata nauczył się, jak trenować i żyć, będąc tenisistą. Niestety, w pierwszej rundzie trafił na silniejszego przeciwnika, Jana Hajka z Czech, który potrzebował osiemdziesięciu jeden minut, aby wygrać 6:4, 6:3.

Oliver Rochus (Belgia) – Philipp Petzschner (Niemcy, 5) 6:2, 6:3
Potito Starace (Włochy) – Siergiej Stachowski (Ukraina, 7) 6:3, 6:7(5), 6:0