Hamburg: walka o pierwszy tytuł

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

Andriej Gołubiew stanie w niedzielę przed szansą wygrania pierwszego turnieju w karierze. Reprezentant Kazachstanu pokonał Floriana Mayera 7:6(6), 6:4 i w finale zagra z Jurgenem Melzerem, który uratował honor tenisistów rozstawionych, wygrywając w półfinale z Andreasem Seppim 6:4, 6:2.

Dla 23-letniego Gołubiewa bieżący tydzień jest jednym z najlepszych w karierze. Reprezentant Kazachstanu po raz drugi w karierze awansował do finału turnieju ATP, ale po raz pierwszy w imprezie rangi ATP 500. Dwa lata temu przegrał w meczu o tytuł w Sankt Petersburgu. Dodatkowo Gołubiew może sobie sprawić najlepszy urodzinowy prezent, bowiem 22 lipca skończył właśnie 23 lata. W półfinale nie miał łatwej przeprawy, ale w obu partiach potrafił postawić kropkę nad i. Po godzinie i 42 minutach zwyciężył 7:6(6), 6:4, wykorzystując dwa break pointy z dziewięciu, jakie miał i notując sporą przewagę w skuteczności drugiego podania.

Wynik meczu Jurgena Melzera z Andreasem Seppim wskazuje na dość łatwy triumf faworyta, jednak w rzeczywistości Austriak miał kilka ciężkich momentów. W całym meczu musiał bronić pięciu break pointów, ale ze wszystkich opresji wybrnął po mistrzowsku. Lepszą skuteczność pierwszego podania miał Seppi. Melzer zanotował z kolei przewagę przy drugim serwisie. Całe spotkanie trwało godzinę i dwadzieścia minut, a Austriak w niedzielę stanie przed szansą trzeciego triumfu w karierze i pierwszego w tym roku.