Stuttgart: Ferrero w tarapatach

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: atpworldtour.com, foto: atpworldtour.com

Ku uciesze miejscowych kibiców Simon Greul pokonał rozstawionego Gillesa Simona 6:4, 7:5 w drugiej rundzie turnieju ATP w Stuttgarcie. Sukcesu swojego rodaka nie udało się powtórzyć Mischy Zverevovi, który stoczył wyrównany mecz z Jurgenem Melzerem, ale ostatecznie uległ 5:7, 5:7. W kłopotach znalazł się Juan Carlos Ferrero, który przegrał pierwszą partię z Horacio Zeballosem. Meczu nie dokończono, bowiem pod koniec drugiego seta obaj tenisiści przegrali… z ciemnościami.

Półfinalista tegorocznego Roland Garros Jurgen Melzer potwierdził dobrą dyspozycję na kortach ceglanych. Austriak nie miał dziś łatwej przeprawy i musiał się sporo napracować, aby pokonać reprezentanta gospodarzy Mischę Zvereva. Mecz był bardzo wyrównany, a element, w którym Melzer miał nad rywalem przewagę, to skuteczność drugiego podania. Spośród 11 okazji na przełamanie przeciwnika wykorzystał cztery, ale Niemiec nie zamierzał tak łatwo oddawać pola walki i też postarał się o breaki. Zdobył ich jednak o połowę mniej i ostatecznie przegrał.

Do ćwierćfinału awansował za to Simon Greul, który pokonał Gillesa Simona. W pierwszej partii Niemiec wygrał wszystkie 10 punktów po pierwszym podaniu i przegrał tylko trzy po drugim. Wobec tak dobrej postawy rywala Francuz był bezradny i choć robił, co mógł, musiał uznać jego wyższość. Drugi set był dużo bardziej zacięty. Tym razem Greul nie popisywał się już tak dobrą skutecznością podania i musiał aż ośmiokrotnie bronić się przed przełamaniem. Ale z opresji wyszedł aż siedem razy, a dzięki temu, że sam dwukrotnie odebrał podanie przeciwnikowi, wygrał 7:5 i awansował do kolejnej rundy.

Blisko porażki znajduje się za to Juan Carlos Ferrero. Hiszpan jest w trakcie bardzo zaciętego boju z Horacio Zeballosem. Pierwszą partię przegrał do jednego w tie breaku, a w drugiej przy stanie 6:6 mecz został przerwany z powodu zbyt małej widoczności. Dokończenie spotkania jutro.