Praga: zwycięstwa Polek w eliminacjach

/ Tomasz Krasoń , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: Agencja Triada (jandscup.pl)

Karolina Kosińska i Justyna Jegiołka awansowały do drugiej rundy eliminacji turnieju WTA International w Pradze. Obie Polki triumfowały w dwóch setach. Kosińska 7:6(5), 7:5 wygrała z Lenką Jurikovą, a Jegiołka 6:1, 6:2 z Aliną Janowską.

Jako pierwsza z Polek w Pradze zaprezentowała się Karolina Kosińska. 24-letnia warszawianka nie miała prostego zadania, gdyż jej rywalką była notowana ponad 100 miejsc wyżej Lenka Jurikova. Pierwszy set był niezwykle wyrównany. Obie tenisistki zdobyły po jednym przełamaniu, a o zwycięstwie Kosińskiej zadecydował tie break. W drugiej odsłonie również trwała zażarta walka. Jednak tym razem 19-letnia Słowaczka musiała skapitulować nieco wcześniej. Kosińska zdobyła bowiem breaka w końcówce i po 115 minutach gry zwyciężyła 7:6(5), 7:5. Kolejną rywalką 24-letniej Polki będzie Ksenia Pierwak. Rosjanka jest rozstawiona w eliminacjach z „dwójką”, a w minionym tygodniu wygrała turniej ITF w Toruniu.

Drugą Polką, która postanowiła spróbować się w eliminacjach imprezy WTA, była Justyna Jegiołka. 18-latka z Oleśnicy pokonała 6:1, 6:2 Alinę Janowską. Zwycięstwo nad Rosjanką nie było jednak trudną sztuka. Nie jest ona bowiem klasyfikowana w światowym rankingu, a występ w Pradze zawdzięcza „dzikiej karcie”. Jegiołka nie pozostawiła złudzeń rywalce w jej gemach serwisowych. Aż siedmiokrotnie przełamywała podanie Janowskiej. Sama straciła serwis dwukrotnie, ale w obliczu tak jednostronnego widowiska nie miało to większego znaczenia. Sprawdzianem dla Jegiołki będzie dopiero mecz drugiej rundy eliminacji. W niej Polka spotka się bowiem z Evą Hrdinovą. 26-letnia Czeszka zajmuje obecnie 309. miejsce w rankingu WTA, a w Pradze pokonała już rozstawioną Nathalie Piquion.