Wimbledon: Serena Williams nie do zatrzymania

/ Michał Jaśniewicz , źródło: wimbledon.org, foto: AFP

49 minut potrzebowała Serena Williams na odniesienie zwycięstwa nad Anną Czakwetadze w drugiej rundzie Wimbledonu. W dwóch setach wygrały również Carolina Wozniacki, Maria Szarapowa oraz Wiktoria Azarenka. Z turniejem pożegnała się natomiast Daniela Hantuchova.

Serena Williams wydaje się być murowaną faworytką do końcowego triumfu na londyńskiej trawie. W dwóch pierwszych spotkaniach Amerykanka straciła łącznie pięć gemów. Dziś obrończyni tytułu pokonała Annę Czakwetadze 6:0, 6:1. Liderka rankingu odnotowała w tym spotkaniu 9 asów oraz 27 piłek kończących. W trzeciej rundzie rywalką Sereny Williams będzie Dominika Cibulkova, która dziś w trzech setach pokonała Japonkę Ayumi Moritę.

Maria Szarapowa w 2008 oraz 2009 roku kończyła wimbledońskie zmagania na drugiej rundzie. Rosjance udało się przerwać to złą passę i pewnie wywalczyła sobie dziś awans do trzeciej fazy zmagań. Mistrzyni Wimbledonu z 2004 roku pokonała Ioanę Ralucę Olaru 6:1, 6:4. Szarapowa tylko raz, w drugim secie straciła własne podanie. Rosjanka bardzo skuteczna była w akcjach przy siatce, kończąc zwycięsko 20 z 24 takich prób.

Od początku wykonywałam dziś dobrą robotę. Z takiej postawy mogę być naprawdę zadowolona. Miałem tylko w połowie drugiego seta gorszy moment i pozwoliłam jej wrócić do gry. Na szczęście jednak zdołałam ponownie wywalczyć przewagę przełamania” – oceniła swój występ Rosjanka, która zmierzy się z teraz z Barborą Zahlavovą Strycovą.

Carolina Wozniacki z każdym rokiem systematycznie poprawia swój najlepszy wynik na Wimbledonie. W debiucie Dunka doszła w 2007 roku do drugiej rundy, w kolejnym sezonie była trzecia runda, a roku temu zaszła do czwartej fazy zawodów. Szansę na poprawienie tego rezultatu wciąż ma. Dziś w meczu drugiej rundy Carolina Wozniacki pokonała Kai-Chen Chang 6:4, 6:3. W całym spotkaniu urodzona w Odense tenisistka ani razu nie straciła własnego podania, wykorzystując 3 z 8 break pointów. O awans do czwartej rundy Dunka zagra z Anastazją Pawliuczenko.

Myślę, że zagrałam dziś dobry mecz. Chang również zagrała dobrze. Kort trawiasty jej chyba pasuje. Dla mnie najważniejsze było grać uważnie od pierwszej piłki. Czułam, że dobrze serwuję i naprawdę byłam z tego zadowolona,” – stwierdziła Wozniacki.

Daniela Hantuchova wygrała pierwszego seta z Barborą Zahlavovą Strycovą w 27 minut 6:1. W dwóch kolejnych partiach Słowaczka popełniła jednak 23 niewymuszone błędy, przy tylko 15 „winnerach” i pożegnała się z turniejem. Dla Hantuchovej był to jubileuszowy, bo dziesiąty występ na Wimbledonie. Najlepszy wynik osiągnęła tu w 2002 roku, dochodząc do ćwierćfinału. Słowaczka nigdy w Londynie nie przegrała pierwszego spotkania, a porażka w drugiej fazie zmagań przytrafiła się jej po raz trzeci.

Wyniki drugiej rundy:
Serena Williams (USA, 1) – Anna Czakwetadze (Rosja) 6:0, 6:1
Dominika Cibulkova (Słowacja) – Ayumi Morita (Japonia) 6:7(4), 7:6(2), 7:5
Barbora Zahlavova Strycova (Czechy) – Daniela Hantuchova (Słowacja, 24) 1:6, 6:2, 6:4
Maria Szarapowa (Rosja, 16) – Ioana Raluca Olaru (Rumunia) 6:1, 6:4
Caroline Wozniacki (Dania, 3) – Kai-Chen Chang (Tajwan) 6:4, 6:3
Wiktoria Azarenka (Białoruś, 14) – Bojana Jovanovski (Serbia) 6:1, 6:4