Eastbourne: ostatni gospodarz zatrzymany

/ Anna Wilma , źródło: atpworldtour.com, foto: atpworldtour.com

Gilles Simon to najwyżej rozstawiony tenisista, który odpadł z rywalizacji w Eastbourne w fazie ćwierćfinałów. Francuz uległ swojemu rodakowi, Michaelowi Llodrze. Aleksandr Dołgopołow zatrzymał najlepszego zawodnika gospodarzy w tym turnieju, Jamesa Warda.

Po raz piąty Gilles Simon nie poradził sobie z Michaelem Llodrą, tym razem przegrywając 1:6, 3:6. Zwycięski z Francuzów obronił wszystkie trzy break pointy podczas trwającego godzinę spotkania i wykorzystał cztery z sześciu szans na przełamanie podania przeciwnika i zapewnił sobie miejsce w półfinale.

Llodra jest już tylko jedno zwycięstwo od osiągnięcia swojego trzeciego finału na kortach trawiastych. Do tej pory wygrał rywalizację w 's-Hertogenbosch w 2004 roku oraz był tam finalistą rok później. Natomiast Simon odnotował w Eastbourne swój pierwszy występ turniejowy od marca, kiedy to do przerwy w startach zmusiła go kontuzja kolana.

Michael spotka się teraz z Alekandrem Dołgopołowem. Tenisista ukraiński zakończył nadzieje Brytyjczyków na puchar, eliminując 6:3, 6:4 Jamesa Warda. Dołgopołow zaserwował 14 asów i wykorzystał 2 z 16 break pointów, by po godzinie i dwudziestu minutach cieszyć się z awansu.

Ukrainiec to postać, którą warto zauważyć. Ma 21 lat i pochodzi z Kijowa. W tym roku wspiął się w rankingu ATP ze 131. na 57. miejsce. Jutro wystąpi w pierwszym w swojej karierze półfinale imprezy ATP World Tour.

Drugą parę półfinałową AEGON International stanowią Denis Istomin i Guillermo Garcia Lopez.