’s-Hertogenbosch: problemy Kirilenko

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: sonyericssonwtatour.com

Maria Kirilenko nie dokończyła spotkania z Kirsten Flipkens w drugiej rundzie turnieju w ‘s-Hertogenbosch. Rosjanka przegrała z Belgijką 3:6 pierwszego seta, a przy stanie 3:3 w kolejnym zrezygnowała z dalszej gry z powodu bólu brzucha. Przygodę z holenderskim turniejem zakończyła już Ana Ivanović. Serbka przegrała 4:6, 7:6(4), 1:6 z Andreą Petković.

Kirilenko od początku nie grało się dobrze. Miała spore problemy z własnym podaniem. Zanotowała 58% skuteczności pierwszego serwisu i ledwie 25% drugiego, co mocno ułatwiło grę Flipkens. Belgijka nie prezentowała nic nadzwyczajnego, ale na nie w pełni dysponowaną rywalkę wystarczało. Pierwszego seta Flipkens wygrała 6:3 dzięki przewadze przełamania. W drugim Rosjanka znacznie poprawiła grę. Nie dała ani jednej szansy przeciwniczce nawet na break pointa, a sama miała dwie szanse na przełamanie, które jednak zmarnowała. Mimo wszystko przy stanie 3:3 stwierdziła, że nie da rady grać dalej i poddała mecz.

W ćwierćfinale jest także rozstawiona z siódemką Andrea Petković. Anie Ivanović nie pomogło 12 asów serwisowych. Jej rywalka była dziś równiejsza i dzięki temu wygrała zacięte spotkanie. W pierwszym Niemka zdobyła jedyne przełamanie i zwyciężyła 6:4. W drugim była blisko wygranej, ale w tie breaku więcej zimnej krwi zachowała Serbka, triumfując do czterech. Dopiero w trzecim secie wyraźną przewagę miała tylko jedna zawodniczka. Petković nie dała szans przeciwniczce, pozwalając jej na wygranie tylko jednego gema. Największym problemem Ivanović była, tak jak w pierwszym meczu, skuteczność drugiego podania, która wyniosła tylko 34%.