’s-Hertogenbosch: sensacyjna porażka mistrza edycji 2007

/ Anna Wilma , źródło: atpworldtour.com, foto: atpworldtour.com

Niespodziewanie najwyżej rozstawiony Ivan Ljubicić odpadł w drugiej rundzie turnieju mężczyzn w 's-Hertogenbosch. Chorwat został zaskoczony przez Alejandro Fallę – Kolumbijczyk triumfował wynikim 6:2, 7:6(6).

Piętnasty tenisista globu zaserwował co prawda dwanaście asów, ale kolega legitymujący się 65. pozycją w rankingu przełamał go aż trzykrotnie. To zdecydowało o sensacyjnej porażce tenisisty chorwackiego – okazuje się, że poza edycją 2007 (kiedy w 's-Hertogenbosch Ivan triumfował po finale z Wesselsem), zawodnik ten nigdy więcej nie doszedł do ćwierćfinałów tej imprezy.

Falla, który otworzył tydzień dwusetowym zwycięstwem nad Florentem Serrą, awansował do swojego pierwszego ćwierćfinału turnieju ATP na korcie trawiastym i w następnym meczu spotka się z Xavierem Malisse. Belg wybronił się z poważnych tarapatów – był już o dwie piłki od zakończego swojego udziału w zawodach, ale ostatecznie pokonał Daniela Brandsa 4:6, 6:1, 7:5 w godzinę i trzy kwadranse.

Malisse wciąż ma w tym roku ujemny bilans meczów (wynosi on 10-11), ale dwukrotnie grał już w ćwierćfinałach turniejowych, w Houston i w londyńskim Queen’s Club.

W meczu pierwszej rundy Janko Tipsarević przerwał swoją fatalną passę porażek, po raz pierwszy od trzech i pół miesiąca wygrywając jakiekolwiek spotkanie. Dzisiaj był lepszy do Jeremy’ego Chardy 6:3, 6:4 w nieco ponad godzinę. W drugiej rundzie spotka się z Arnaud Clementem, tym samym Francuzem, który w tamtym miesiącu zwyciężył go w Rzymie.

– Ostatnie dwa miesiące były najtrudniejsze w mojej karierze. Dzień przed meczem w Indian Wells złamałem żebra, w Rzymie zachorowałem. Nie wystąpiłem w wielu turniejach, a na Roland Garros przyjechałem po jednym dniu treningu. Potrzebuję meczów, chcę słyszeć "gem, set, mecz Tipsarević" ponownie i po WImbledonie zamierzam grać bardzo dużo – w Pucharze Davisa, Atlancie, Los Angeles i Waszyngtonie – powiedział uradowany zawodnik serbski.

Janko Tipsarević (Serbia, 7) – Jeremy Chardy (Francja) 6:3, 6:4