Mistrzostwa Gniezna rozstrzygnięte

/ Michał Jaśniewicz , źródło: Informacja Organizatora, foto: Organizator

W tym roku Mistrzostwa Gniezna w Tenisie Ziemnym zorganizowała Gnieźnieńska Akademia Tenisowa.

Na kortach Gnieźnieńskiego Klubu Tenisowego toczyła się 14-dniowa rywalizacja turniejowa, a w sobotę 27 września dokonano uroczystego zakończenia turnieju.

Do rywalizacji stanęło blisko 90 zawodników, nie tylko z Gniezna, ale również z zaprzyjaźnionych ośrodków tenisowych z Poznania, Słupcy, Wrześni czy Pobiedzisk.

Wraz z zakończeniem mistrzostw zainaugurowana została działalność Gnieźnieńskiej Akademii Tenisowa, założonej przez Macieja Ciesielskiego i Jakuba Sawę.

Gnieźnieńska Akademia Tenisowa to profesjonalna szkoła, która powstała na fundamencie pasji do białego sportu przez jej założycieli. Akademia zajmuje się praktycznie kompleksowo wszystkim, co jest związane z tenisem ziemnym. Zaczynając od szkolenia dzieci i dorosłych, a kończąc na organizacji turniejów tenisowych i obozów. Akademia powstała oficjalnie 1 września 2014 r.

Działa we współpracy z Gnieźnieńskim Klubem Tenisowym przy ulicy Sobieskiego 20b w Gnieźnie. Głównym jej celem jest propagowanie tenisa ziemnego w Gnieźnie i jego okolicach, scalenie lokalnego środowiska tenisowego, a także rozwój tej dyscypliny sportu w Pierwszej Stolicy Polski.
W czasie turnieju odbył się również mecz pokazowy zawodników na wózkach. Szczególne gratulacje dla Adama Kinowskiego z Mogilna.

Podczas ceremonii wręczania nagród dla najlepszych zawodników tegorocznych mistrzostw, obecni byli przedstawiciele władz gminy, powiatu , miasta Gniezna oraz parlamentu. Mistrzem Gniezna w kategorii singla Panów „OPEN” został Jan Marcinkowski. Drugie miejsce wywalczył Kuba Szalaty, a trzecie Maciej Ciesielski. Wśród pań najlepszą okazała się została Joanna Kowalewska, drugie Magdaleną Graczyk i Żanetą Łukasiewicz.

– 2 miejsce – Paweł Bartowiak i Karol Pohl
– 3 miejsce – Irek Troiński Witold Echaust i Maciej Wydra-Nawrocki i Maciej Ciesielski