AMW: rywalizacja rozpoczęta

/ Michał Jaśniewicz , źródło: Informacja prasowa, foto: Informacja prasowa

W miniony weekend na kortach w Parku Tenisowym Olimpia odbył się pierwszy turniej z cyklu Amatorskich Mistrzostw Wielkopolski w Tenisie. Do Poznania przyjechało ponad 60 zawodników z całej Polski, którzy rywalizowali w czterech kategoriach: open pro, open, +40 w grze pojedynczej oraz open pro w grze podwójnej, gdzie w celu uatrakcyjnienia gry, były zawodnik Polskiego Związku Tenisowego mógł grać w parze jedynie z amatorem.

Otwarcia cyklu oraz turnieju dokonał ambasador rozgrywek, Prezes Polskiego Związku Tenisowego Pan Jacek Muzolf. Cykl jest rozgrywany pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka oraz Polskiego Związku Tenisowego. W trakcie dwudniowych rozgrywek zawodnicy mogli skorzystać z grilla, players party oraz wziąć udział w losowaniu nagród.

Po dwóch dniach rywalizacji w kategorii open pro zwyciężył Poznaniak Roman Wyprzał, który po trzy setowej walce (4/6 6/4 6/4) pokonał Wojciecha Nowaka z Warszawy. Mecz o trzecie miejsce pomiędzy Jędrzejem Molickim a Maciejem Koczorowskim odbędzie się w tym tygodniu. W kategorii open bezkonkurencyjnym okazał się znany, poznański trener Tomasz Schefke. W finale pokonał Wojciecha Jurę 6/1 6/2. W rywalizacji o trzecie miejsce zwyciężył Damian Dziura z Zielonej Góry. Turniej w kategorii +40 odbył się natomiast pod dyktando braci Przybylskich w Poznania. Rywalizację w finale wygrał młodszy z braci – Janusz, który po dwu setowej walce nie dał szans Grzegorzowi zwyciężając 6/3 6/2. Trzecie miejsce w tej kategorii wywalczył Janusz Nowicki. Finały gry podwójnej odbędą się jeszcze w tym tygodniu. Do rywalizacji i pierwsze miejsce przystąpią pary Roman Wyprzał/Damian Dziura vs Janusz Nowicki/Łukasz Domański.

Turniej na Olimpii zapoczątkował trwający do połowy września cykl Amatorskich Mistrzostw Wielkopolski w Tenisie. Kolejna impreza odbędzie się już za niecały miesiąc (9-10 czerwca) na kortach Sekcji Tenisowej AZS Poznań przy ul. Noskowskiego.