Bogota: Janković do finału z jubileuszowym zwycięstwem

/ Antoni Cichy , źródło: wtatennis.com/własne, foto: AFP

Jelena Janković wygrała w sobotę na kortach w Bogocie 550. mecz w swojej profesjonalnej karierze i awansowała do finału. Jej przeciwniczką będzie Caroline Garcia, która po raz pierwszy znalazła się na tym etapie rozgrywek.

Sobotni półfinał Claro Open Colsanitas niewątpliwie ułożył się po myśli Jeleny Janković. Turniejowa „jedynka” wygrała 6:1 pierwszego seta pojedynku z Chanelle Scheepers w zaledwie 24 minuty i od razu ustawiła sobie mecz.

W drugim secie reprezentantka Republiki Południowej Afryki napędziła Serbce trochę strachu. Janković prowadziła już 5:3, jednak 30-latka odrobiła jedno przełamanie i niewiele brakowało, a doprowadziłaby do wyrównania.

Dziewiąta rakieta świata zachowała zimną krew i przy stanie 15-40 i 5:5 w gemach zdobyła cztery punkty z rzędu. Dwunastego gema również zapisała na swoim koncie i przypieczętowała awans do finału.

Wygrana z Scheepers była jednocześnie 550. w całej profesjonalnej karierze Janković. Więcej zwycięstw z aktywnych zawodniczek odniosły tylko siostry Williams – Venus triumfowała 651 razy, natomiast Serena 647.

Powody do radości miała w sobotę także Caroline Garcia, która cieszyła się ze swojego premierowego awansu do finału. Francuzka pokonała 6:2, 6:4 rozstawioną z „szóstką” Vanię King. – To był dobry mecz. Przez cały czas grałam agresywnie i mocno zakończyłam spotkanie. Jestem zadowolona z tego, jak obecnie gram – skomentowała swój występ 20-latka.

Zawsze celuje się w finał i tytuł, więc jestem teraz naprawdę szczęśliwa. To będzie jednak ciężki mecz – powiedziała druga po Alize Cornet Francuzka, która zagra w ten weekend w finale turnieju WTA.